24.05.2014 - Festyn Rodzinny- „Mama, Tata i Ja”

DSCF323324 maja odbył się w naszej szkole kolejny już Festyn Rodzinny. W tym roku mieliśmy bardzo wiele konkursów i konkurencji sportowych przeznaczonych dla wszystkich uczestników festynu. A byli nimi nie tylko uczniowie SP 8 z rodzicami, ale również nasi absolwenci oraz dzieci z całego miasta. Wśród wielu atrakcji, mnóstwa konkursów, przygotowanych przez naszych nauczycieli i rodziców, mieliśmy również: smaczny wiejski stół, kawiarenkę, dmuchaną zjeżdżalnię, kuleczkowo, watę cukrową, grill ze wspaniałymi kiełbaskami, karkówką, skrzydełkami i pysznym boczkiem, loterię, pokazy taneczne, pokaz ratownictwa medycznego przygotowany przez strażaków. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali słodycze oraz ciekawe nagrody, a wśród nich zaproszenia na: pizzę, kręgle czy do Kina Centrum w Miejskim Centrum Kultury. Największą jednak atrakcją był finał loterii, w którym nagrodami głównymi były m.in. deskorolki, zaproszenia na pizzę, lody oraz gry planszowe. Przy konkurencjach sportowych bardzo dużą pomocą służyli nam animatorzy sportu prowadzący zajęcia na Oliku przy Szkole Podstawowej nr 8- P. Barbara Pająk i P. Leszek Dołęga. Chyba największą niespodziankę przygotowali dla nas strażacy. Chyba największą niespodziankę przygotowali dla nas strażacy. Oprócz szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, mogliśmy „dokładnie obejrzeć” samochód strażacki, a dzieci pod opieką rodziców, poszybować do góry w koszu strażackim. Strażacy pożegnali się z nami w równie ciekawy sposób: przy dźwiękach syren urządzili nam niezwykłe „gaszenie pożaru”, którym tym razem był żar z nieba. Przy dzisiejszej słonecznej pogodzie, ten niezwykły prysznic, został przyjęty przez dzieci okrzykami radości.
Wraz z Festynem odbywał się na boisku Orlik przy SP 8 sparing drużyn piłkarskich z całego miasta, który zorganizował Klub Sportowy Wilki wraz z animatorami sportu: P. Barbarą Pająk i P. Leszkiem Dołęgą. Drużyny grały w II grupach po 10 minut. Kolejność rywalizacji była następująca: 1. SP3; 2- VC Po Polewce; 3- Granat 1; 4. Wilki 1; 5- Granat 2; 6- Wilki 2. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Uczniowie oraz Rada Rodziców składają serdeczne podziękowania za pomoc finansową i rzeczową, która pozwoliła nam na zorganizowanie Festynu i ufundowanie wspaniałych nagród oraz poczęstunku dla uczestników. Szczególne podziękowania kierujemy do: Rodziców, Wydziału Zdrowia i Edukacji Urzędu Miasta Skarżyska- Kamiennej; Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku- Kamiennej; Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku- Kamiennej; Krios Zielona Budka; Pizzerii Gruby Benek; Pizzerii Viva; Sklepu rowerowego Lider; Kręgielni w Kombinacie Formy; Hurtowni lodów i mrożonek Eskimos. Dzięki Państwa pomocy, możliwe było zorganizowanie Festynu Rodzinnego w naszej szkole. Wyrażając swą wdzięczność serdecznie dziękujemy za życzliwość, zrozumienie i ofiarność.