Dziennik Elektroniczny

13.05.2014 - Promocja sportu w SP 8- PGE Stacja Sport

pgesport13 maja odwiedziła naszą szkołę Polska Grupa Energetyczna - Stacja Sport. Celem tego spotkania było zachęcenie dzieci do czynnego spędzania wolnego czasu. Przewodnie hasło spotkania to: „Wybierz dyscyplinę i znajdź klub dla siebie”. Przedstawiciele PGE Stacja Sport przygotowali dla naszych uczniów 5 stacji sportowych: tańca, piłki nożnej, siatkówki, koszykówki oraz sportów różnych. Każda stacja miała swojego opiekuna, który zachęcał uczniów do uprawiania tej dyscypliny opowiadając przy okazji o jej zasadach. Uczniowie wysłuchali części teoretycznej, a następnie odbywały się ćwiczenia praktyczne pod okiem specjalistów.  Zajęcia trwały 45 minut, a uczniowie byli podzieleni na grupy. Każdy z nich samodzielnie wybierał stację sportową, którą najbardziej lubi. Wśród dziewczynek największym powodzeniem cieszyła się stacja tańca, a chłopcy preferowali piłkę nożną. Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał wykaz klubów znajdujących się w najbliższej okolicy, gdzie można rozwijać swoje zainteresowania sportowe. Sponsorem tytularnym akcji była PGE, a patronem medialnym TVP Sport. Uczniowie na długo zapamiętają tę nietypową lekcję wychowania fizycznego.