30.04.2014 - Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

3maja30 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 8 odbył się uroczysty apel z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. W apelu brali udział uczniowie z klas: IIB, IVA, VIA, a przygotowaniem całej uroczystości zajęły się nauczycielki: P. Katarzyna Madejska, P. Jolanta Chojnacka, P. Kamila Tusznio. Uczniowie wcielili się w role twórców Konstytucji, a byli to: król Stanisław August Poniatowski, Hugo Kołłątaj, Ignacy Potocki, Stanisław Małachowski, Stanisław Staszic.  Dzieci zaprezentowały wydarzenia związane z uchwaleniem tej ustawy. Nasi mali artyści recytowali także wiersze patriotyczne i przekazali społeczności szkolnej najważniejsze fakty historyczne dotyczące Rzeczpospolitej z II połowy XVIII wieku. Podczas uroczystości śpiewano również pieśni związane z majowym świętem. Na zakończenie uczniowie klasy IIB zatańczyli w pięknych strojach, narodowy taniec polski- polonez.