Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 11.04.2014 - Happening wolontariuszy z SP 8

11.04.2014 - Happening wolontariuszy z SP 8

11.04Wiosną, nasza szkoła przystąpiła do akcji "Pola Nadziei" organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych w Skarżysku-Kamiennej. W dniu dzisiejszym 11 kwietnia odbyła się kwesta, w której brały udział uczennice klasy 6a i 4b. Dziewczęta wraz z opiekunkami: P. Jolantą Chojnacką i P. Kamilą Tusznio, zbierały pieniądze do puszek, rozdawały ulotki oraz w podzięce za datki wręczały przechodniom kwiaty żonkili, które uczniowie SP 8 posadzili na jesieni, a które właśnie zakwitły. Większość mieszkańców osiedla Kamienna odniosła się ze zrozumieniem do naszej akcji widząc potrzebę pomocy ludziom chorym. Uczennice naszej szkoły z zaangażowaniem przystąpiły do zbiórki, mimo niezbyt ładnej pogody, przez dwie godziny dzielnie kwestowały, za co należą się im podziękowania.Akcja ta będzie kontynuowana w przyszłym tygodniu. Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom SP 8, którzy przyczynili się do tego, aby posadzone jesienią żonkile mogły wiosną sprawić radość potrzebującym.