Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 09.04.2014 - Rocznica zbrodni katyńskiej

09.04.2014 - Rocznica zbrodni katyńskiej

katynSP89 kwietnia, odbył się apel w szkole apel z okazji 74 rocznicy zbrodni katyńskiej. Montaż słowno-muzyczny przygotowany został przez uczniów klasy VB i VIB oraz nauczycieli: P. Macieja Wdowika, P. Witolda Kolano,
P. Monikę Kozerę. Teksty wygłaszane przez młodych recytatorów przeplatane były utworami muzycznymi Jacka Kaczmarskiego oraz zespołów: Zayazd, Horytnica, Forteca. Uczestnicy akademii wzbogacili swoją wiedzę o wydarzeniach 1940 roku dzięki wiadomościom przekazanym przez prowadzących narratorów- Aleksandrę Arent i Szymona Szymańskiego.
Uroczystość pod hasłem „Trzeba przebaczyć, ale nie wolno zapomnieć” przypomniała uczniom o losach naszych rodaków zamordowanych w katyńskim lesie oraz o 4 Rocznicy katastrofy smoleńskiej.