Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 25.03.2014 - Powitanie wiosny w Bibliotece

25.03.2014 - Powitanie wiosny w Bibliotece

kwiatek wiosna25 marca 2014r. uczniowie klas II a i II b pod opieka wychowawców P. Katarzyny Madejskiej i P. Katarzyny Chwiecko, brały udział w zajęciach zorganizowanych w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece  Publicznej. Zajęcia poświęcone były wiośnie i jej zwiastunom. Podczas spotkania  dzieci wysłuchały bajki Hanny Zdzitowieckiej pt. „ W lesie”, w której bohaterami  były zwierzęta: ptaki i ssaki. Uczniowie poznali różne ciekawostki dotyczące życia i zwyczajów m.in. bociana - ptaka, który oznajmia nadejście wiosny. Rozwiązywały zagadki, układały z rozsypanek literowych wyrazy będące nazwami wiosennych kwiatów czy  ptaków powracających  wiosną do Polski. Podczas spotkania uczniowie  dowiedzieli się o dawnych zwyczajach związanych z pożegnaniem zimy i nadejściem wiosny  np. topienie marzanny, robienie gaika –maika. Uczniowie bardzo chętnie wykonywali przygotowane zadania, podczas których mogli wykazać się posiadaną wiedzą na temat wiosny i jej zwiastunów.