21.02.2014 Lekcja przyrody w Bibliotece

21.02.2014W piątek 21 lutego 2014 uczniowie klas III i klasa Ib wraz z wychowawcami p. Anną Sieniawską i p. Donatą Czerwińską uczestniczyły w lekcji poświęconej ekologii zorganizowanej przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną przy ulicy Towarowej. W tym samym dniu również klasy: 6a i 6b pod opieką P. Jolanty Chojnackiej i P. Barbary Rejczak uczestniczyli w tej niezwykłej lekcji przyrody. Spotkanie poprowadziła P. Magdalena Bieńka-Michalik główny specjalista do spraw edukacji ekologicznej Nadnidziańskich i Świętokrzyskich Parków Krajobrazowych z Kielc. Tematem spotkania to: Jak zwierzęta przygotowują się do zimy? W pierwszej części Pani opowiadała o ptakach, w drugiej o ssakach, o tym jak radzą sobie w trudnych zimowych warunkach i jak się do nich przystosowały. Dzieci oglądały omawiane ptaki i ssaki na slajdach oraz słuchały odgłosów, jakie wydają. Nasi uczniowie z zainteresowaniem słuchali prezentacji, która poszerzyła znacznie ich wiedzę na ten temat. Spotkanie zakończyło się konkursem, który miał sprawdzić, co dzieci zapamiętały z prezentacji. Uczniowie, którzy prawidłowo odpowiadali na pytania otrzymali drobne nagrody. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie Nas na to spotkanie.

Więcej infrmacji www TUTAJ