07.02.2014- Zimowisko SP 8- Dzień 5

zdjecia 063Po śniadaniu spotkaliśmy się wszyscy w świetlicy, by porozmawiać na bardzo ważne i trudne tematy: uzależnień i nałogów. Wymieniliśmy wiele rodzajów uzależnień, które mogą czyhać na nas we współczesnym świecie: papierosy, alkohol, narkotyki, niezdrowe jedzenie, ale również urządzenia bez których coraz trudniej funkcjonować nam i dorosłym: komputer, telefon , oraz wiele innych. Wspólnie zastanawialiśmy się, co zrobić, aby nie popaść w kłopoty i jak zadbać o własne zdrowie, by długo móc się nim cieszyć. Na zakończenie spotkania wykonaliśmy piękne i pouczające prace plastyczne. Następnie pojechaliśmy na lodowisko, gdzie doskonaliliśmy swoje łyżwiarskie umiejętności. Choć jeszcze na własnej skórze doświadczamy jak twardy jest lód, to wszyscy coraz lepiej sobie radzimy, a najważniejsze, że ci, którzy nie radzą sobie jeszcze zbyt dobrze na łyżwach mogą liczyć na pomoc innych. Po pysznym obiedzie, zorganizowaliśmy wystawę naszych prac, które wykonaliśmy do tej pory. Można je oglądać na dolnym holu szkoły.