17.12.2013 - Klasa 3a w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej

OMPOIM17 grudnia klasa 3a uczestniczyła w jednodniowej wycieczce do Kielc. Celem wycieczki była integracja grupy, upowszechnienie form aktywnego wypoczynku, a także kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich oraz szacunku dla polskiego dziedzictwa kulturowego w tym wizyta w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej oraz poznawanie ciekawych miejsc w regionie.
Dużą atrakcją dla dzieci było obejrzenie filmu 3D pt.: „Kraina lodu”. Film ten dostarczył uczniom wiele wrażeń, ponieważ jest to zapierająca dech w piersiach komedia przygodowa inspirowana baśnią Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”. Po skończonym seansie wszyscy udali się na posiłek do McDonalda. Następnie spacerkiem po głównych ulicach Kielc doszliśmy do Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Tam odbyła się inspirująca lekcja historii pt.: „Świętokrzyskie nasza mała historyczna ojczyzna”. Zajęcia edukacyjne odbyły się w nowoczesnej przestrzeni ekspozycyjnej dawnego kieleckiego więzienia.

Po zwiedzaniu, alejkami przez park dotarliśmy do autokaru, wcześniej robiąc sobie pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Zmęczeni, ale w dobrych humorach szczęśliwie wróciliśmy do szkoły, gdzie czekali już na swoje pociechy rodzice. Uczniowie długo wspominali wycieczkę, co świadczy, że była udana – a to przecież najważniejsze!
Opiekę nad dziećmi sprawowały nauczycielki Edyta Sieczka, Katarzyna Włodarczyk oraz rodzice, którym za pomoc organizatorzy serdecznie dziękują.