Dziennik Elektroniczny

18.12.2013 - Wigilia szkolna

DSCF177018 grudnia br. w naszej szkole odbyło się spotkanie jasełkowe, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście: Wiceprezydent Miasta Skarżyska – Kamiennej P. Grzegorz Małkus, Dyrektor Przedszkola nr 1 P. Wanda Mamla, Zastępca Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Straży bryg. mgr inż. Marcin Machowski.
Podczas uroczystości , przygotowanej przez uczniów klas młodszych
i starszych pod opieką p. Katarzyny Chwiećko, p. Moniki Kozery oraz ojca Marcina Bronakowskiego, zgromadzeni obejrzeli montaż słowno-muzyczny nawiązujący do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Motywem przewodnim występu artystycznego było poszukiwanie miłości przez Małego Księcia, który wędrując po Ziemi i przyglądając się ludziom stwierdza, że najważniejsze jest „niewidoczne dla oczu” oraz „widzenie sercem”. Odnajduje on miłość w osobie Króla, narodzonego w zwykłej szopie- w osobie Jezusa Chrystusa.
Inscenizację uświetnił występ szkolnego chóry, który zaprezentował tradycyjne polskie kolędy oraz pastorałki przy akompaniamencie Igi Pająk (5a) oraz grających na gitarach: Wiktorii Dudek (5a), Blanki Figarskiej (6a)i Kamili Kwiatkowskiej (6a).

Całości dopełniła piękna, świąteczna scenografia, rekwizyty oraz stroje występujących postaci.
Po występie szkolnych artystów, ku uciesze zebranych i przy ich gorącym aplauzie, mikrofon przejęli zaproszeni goście: P. Wanda Mamla, P. Grzegorz Małkus oraz P. Grażyna Jurowska, którzy wykonali kolędę „Przybieżeli do Betlejem” (6 zwrotek), czym wzbudzili entuzjazm i radość wśród zebranych.

Uroczystość zakończyła się wzajemnym składaniem serdecznych życzeń bożonarodzeniowych,
a zaproszeni goście otrzymali od organizatorów piękne, własnoręcznie wykonane pierniki.

Oglądaj więcej TUTAJ