16.12.2013- Bezpieczni w Internecie

bezpiecznisp8W ramach tegorocznego konkursu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze” (opiekun P. Sylwia Kisiel), do którego nasza szkoła przystąpiła po raz pierwszy, 16 grudnia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej spotkali się z uczniami klas szóstych naszej szkoły. Podczas spotkania pani Anna Terlecka przeprowadziła pogadankę na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, a przede wszystkim na tematy związane z cyberprzemocą, cyberprzestępczością oraz odpowiedzialnością prawną nieletnich. Uświadomiła szóstoklasistów jak niebezpiecznym może być nierozważne korzystanie z fantastycznego medium, jakim jest Internet.
Prezentowane przez policjantów materiały z pewnością przyczynią się do zwiększenia świadomości młodych ludzi w kwestii zagrożeń internetowych i konsekwencji łamania prawa w Internecie.