Dziennik Elektroniczny

19.11.2013- Trening pokazowy SOS

sp8pilkasos

19 listopada mieliśmy możliwość aktywnego uczestniczenia w ZPO nr1 z nauczycielami wychowania fizycznego P. Barbarą Pająk oraz nauczycielami z SP 7 w treningu pokazowym, który był zorganizowany w ramach szkoleń prowadzonych przez Siatkarskie Ośrodki Szkolne. Tematem szkolenia były „Elementy techniki gry w piłkę siatkową na poziomie podstawowym”. Trening był poprowadzony przez Pana Dyrektora Andrzeja Warwasa.

Siatkarskie Ośrodki Szkolne powstały z inicjatywy PZPS i Ministerstwa Sportu. W Polsce jest 33 szkoły, które prowadzą SOS. W naszym województwie: 3 męskie (Kielce, Masłów, Skarżysko- Kam) i 3 żeńskie. Trener wraz z uczniami biorącymi udział w projekcie, którzy nam pokazywali każde ćwiczenie:

- propozycja ćwiczeń stabilizujących staw skokowy z wykorzystaniem przyborów typu ,, Beret','
- ćwiczenia poprawiające moc oraz ćwiczenie koordynacyjne z wykorzystaniem drabinek poziomych,
- ćwiczenia mobilizujące aparat mięśniowy z wykorzystaniem rolek do masażu,
- ćwiczenia na poruszenie się krokiem dostawnym z wykorzystaniem piłek,
- odbicie sposobem górnym po dojściu do piłki,
- odbicie piłki sposobem dolnym po dojściu do piłki,
- zasady poruszania się w bloku pojedynczym przy siatce z wykorzystaniem taśmy górnej oraz pałeczek gimnastycznych,
- gra 4x4 z uczniami klasy III gimnazjum
- gra 1x1 uczeń SP - uczeń SOS oraz ćwiczenia z rolkami.