Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 06.12.2013 - Pasowanie na czytelnika

06.12.2013 - Pasowanie na czytelnika

pasowaniebibliotekasp8

06.12.2013 odbyło się uroczyste pasowanie na czytelników uczniów klas I.  Nauczyciel bibliotekarz P. Katarzyna Włodarczyk, przygotowała przedstawienie, w którym występowali uczniowie z klasy VIa. Na uroczystości były obecne: dyrektor P. Grażyna Jurowska, wicedyrektor P. Jolanta Pelowska oraz wychowawca klasy Ib P. Donata Czerwińska. Aby urozmaicić występ i zaangażować zaproszonych uczniów do aktywnego udziału, występujący recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz tańczyli. Pierwszaki odgadywały zagadki, razem ze starszymi uczniami rozwiązywały krzyżówkę, odpowiadały na pytania oraz uczyły się wierszyków. Dzieci były bardzo zainteresowane występami swoich starszych kolegów, z zaciekawieniem oglądały przygotowaną inscenizację i aktywnie uczestniczyły w zabawach. Na zakończenie wszystkie pierwszaki złożyły uroczystą przysięgę, otrzymały naklejki na zeszyty oraz słodkie upominki. Uroczystość wszystkim bardzo się podobała, aktorzy otrzymali od widzów gromkie brawa.