22.11.2013 - Program Klub Bezpiecznego Puchatka

puchatek

W ramach programów propagujących bezpieczeństwo uczniów, w klasach pierwszych realizowany był program ,,Klub Bezpiecznego Puchatka”, w ramach którego dzieci uczestniczyły w wielu formach ukazujących sposób na bezpieczne zachowania. Wychowawcy klas I- P. Donata Czerwińska i P. Anna Ciszewska, przeprowadziły cykl zajęć poświęconych bezpieczeństwu. We wrześniu uczniowie obejrzeli film pt. Bezpieczni z Puchatkiem, który przypomniał dzieciom jak zachować się właściwie
i bezpiecznie na ulicy, w domu, na boisku szkolnym i w szkole. Uczniowie wzięli również udział w spotkaniu z ratownikami medycznymi, strażakami, z policją, przygotowanym przez Echo Dnia w Miejskim Centrum Kultury dla wszystkich klas I w Skarżysku. Podsumowaniem programu Klub Bezpiecznego Puchatka był Test Bezpieczeństwa, który sprawdzał zdobyte przez dzieci wiadomości. Każdy uczestnik wypełniał go przez Internet, a po jego zakończeniu otrzymał informacje zwrotną na ile punktów oceniana jest Jego wiedza.
Test Bezpieczeństwa uczniowie klas 1 zdali na piątkę.