21.11.2013- I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych o charakterze satyrycznym w Kielcach

21.11.2013

21 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, odbył się finał Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych o charakterze satyrycznym. I miejsce zdobyli w nim uczniowie naszej szkoły z klas najmłodszych, którzy przygotowywali się do konkursu pod czujnym okiem P. Katarzyny Chwiećko i P. Katarzyny Madejskiej.

Należy podkreślić, że nasz zespół był najmłodszym uczestnikiem przeglądu, a wystąpił w składzie: Oliwia Dudek, Kuba Berus, Natalia Skowronek, Roger Tumielewicz – Mahalekamge, Amelia Więcław, Nikola Sieczka. Dodatkowo Oliwia Dudek otrzymała specjalną nagrodę jury za stworzenie wspaniałej kreacji diabełka Smolimordy. Wszystkie prezentacje finałowe były rejestrowane, zostaną udostępnione na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno–Epidemiologcznej w Kielcach. Będą również rozdawane, jako materiał pomocniczy w postaci płyt do zajęć profilaktyki antytytoniowej dzieci i młodzieży. Nasi uczniowie przygotowywali się do konkursu od ponad 2 miesięcy, niemniej od nauczycieli i dzieci, zaangażowani byli ich rodzice, którzy na każdym kroku wspierali swoje pociechy, organizowali stroje, wspomagali nauczycieli w przygotowaniu dekoracji oraz mocno dopingowali w czasie finałowego występu.
Za zajęcie I miejsca w finale wojewódzkim, uczniowie zdobyli cenne nagrody w postaci sprzętu sportowego. Zostali również uhonorowani słodkimi prezentami, ufundowanymi przez dyrektora szkoły P. Grażynę Jurowską.
Zarówno dzieciom jak i rodzicom uczniów oraz nauczycielom serdecznie gratulujemy sukcesu.

Więcej informacji o przebiegu konkursu oraz zdjęć można zobaczyć strzalka TutajTutaj oraz Tutaj