20.11.2013 Zajęcia kl. 5b w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej

biblioteka 20.11.2013

20 listopada br. uczniowie klasy VB uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ramach współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną im. ks.prof. Włodzimierza Sedlaka przy ul. Towarowej.
Pani Anna Czajkowska, pracownik biblioteki, przygotowała lekcję z zakresu katalogowania książek. Uczniowie zapoznani zostali z tradycyjnymi kartami katalogowymi i ich zawartością. Poznali także metodę korzystania z katalogów on-line. Siedząc przy komputerach, sprawdzali jakie książki
i w jakiej ilości egzemplarzowej są dostępne. Pani Czajkowska przedstawiła również ofertę czytelni oraz opowiedziała o pracy i zadaniach biblioteki.
Chłopcy i dziewczęta chętnie wyszukiwali samodzielnie pozycje książkowe, znajdujące się na regałach tematycznych.
Interesującym punktem zajęć było zwiedzanie Izby Pamięci ks. Włodzimierza Sedlaka.
Pani Danuta Żyła przybliżyła uczniom sylwetkę księdza profesora- Honorowego Obywatela Skarżyska- Kamiennej. Zapoznała uczestników zajęć ze zgromadzonymi eksponatami-pamiątkami, a także podzieliła się wspomnieniami o Włodzimierzu Sedlaku, którego miała możliwość poznać osobiście.
Uczniowie klasy VB zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły. Większość z nich opuściła bibliotekę
z wypożyczonymi książkami w ręku.