Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 14.11.2013 – Akcja Echa Dnia „Bezpieczne Pierwszaki 2013”

14.11.2013 – Akcja Echa Dnia „Bezpieczne Pierwszaki 2013”

bezpieczne pierwszaki

W czwartek 14 listopada uczniowie klas I wraz z wychowawcami wybrali się do Miejskiego Centrum Kultury na kolejne już spotkanie organizowane przez Echo Dnia z cyklu Bezpieczne Pierwszaki. Dzieci poznawały sposoby jak właściwie zachowywać się w różnych trudnych sytuacjach. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, Ratownictwa Medycznego oraz lekarz pediatra. Osoby te opowiedziały dzieciom: jak zdrowo się odżywiać, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, na czym polega praca strażaków, kogo wzywać w sytuacjach zagrożenia. Każde dziecko otrzymało na pamiątkę znaczek odblaskowy, a na zakończenie wszyscy uczniowie pozowali do pamiątkowych zdjęć, które zostaną opublikowane w Echu Dnia 5 grudnia 2013r.

Jest to kolejne przedsięwzięcie odnośnie bezpieczeństwa w jakim uczestniczy nasza szkoła. Obecnie klasy uczestniczą w programie „Klub bezpiecznego Puchatka” pod patronatem Komendy Głównej Policji i Kuratoriów Oświaty, w przyszłym tygodniu będą rozwiązywać online Wielki Test Bezpieczeństwa. Klasy 2-6w listopadzie realizują program „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” w ramach międzynarodowego programu edukacyjnego z wykorzystaniem pakietów edukacyjnych.

Czytaj więcej na echodnia strzalka TUTAJ