30.10.2013 - Dzień Wszystkich Świętych w SP8

swietozmarlychSP8

Święto Zmarłych to czas, kiedy odwiedzamy groby naszych bliskich, ale również pamięć o tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny. Delegacja klas 1-6 zapaliły znicze pod pomnikiem por. Mieczysława Sasala, który znajduje się na terenie naszej szkoły. Kl. 4-6 wraz z P. Katarzyną Włodarczyk- opiekunem Samorządu Uczniowskiego, udała się pod pomnik znajdujący się w dzielnicy Posadaj. Jest on poświęcony żołnierzom Armii Krajowej, zamordowanym przez okupanta hitlerowskiego. Żołnierze Ci w latach 1942- 1944 produkowali amunicję dla oddziałów AK okręgu ,,JODŁA”. Uczniowie odwiedzili również pomnik pochodzący z 1902 roku, który znajduje się przy nowo otwartej ulicy 3-go Maja w dzielnicy Dolna Kamienna. Delegacja z klas 1- 3 z P. Katarzyną Chwiećko, udała się pod pomnik poświęcony pamięci skarżyskich Żydów wymordowanych w czasie II wojny światowej.
Pod pomnikami zapalono znicze oraz minutą ciszy oddano hołd poległym.