24.10.2013 - Ślubowanie i pasowanie na uczniów klas I.

1

24 października w naszej szkole odbyło się ślubowanie i pasowanie na uczniów klas I. Na uroczystość przybyli rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście: przedstawiciel Rady Rodziców- P. Karolina Guzikowska, przedstawiciele Energetyki Cieplnej miasta Skarżyska- Kamiennej: P. Joanna Bródka, P. Edyta Wójcik i P. Włodzimierz Szczęsny, oraz Dobra Wróżka, która obdarowała dzieci prezentami. Uroczystość zakłóciło przybycie Czarnej Wróżki, która nie chciała dopuścić do pasowania, bo czuła się obrażona. Nikt nie raczył zaprosić Jej na uroczystość.  Kandydaci na uczniów naszej szkoły musieli przejść przez różne krainy popisując się swoimi wiadomościami z określonych dziedzin. Śpiewali piosenki ,recytowali wiersze, zdawali egzamin z matematyki i z zasad dobrego zachowania. Czarna Wróżka zrozumiała, że dzieci zasłużyły sobie na miano Uczniów i uroczystość zakończyła się szczęśliwie. W oprawie muzycznej uroczystości pomagali również uczniowie klas starszych. Po ślubowaniu, dyrektor szkoły P. Grażyna Jurowska oraz wicedyrektor P. Jolanta Pelowska, dokonały uroczystego pasowania uczniów. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców oraz ciepłe szaliczki od przedstawicieli Energetyki Cieplnej. Do klas pierwszych zostały również zakupione przez Radę Rodziców ekrany projekcyjne. Wszyscy uśmiechnięci pozowali do pamiątkowego zdjęcia, aby następnie udać się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.