03.06.2013 - Uroczystość w MCK- 90 lat Skarżyska- Kamiennej

593 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 zorganizowali w MCK uroczystość  z okazji 90 rocznicy nadania praw miejskich Skarżysku- Kamiennej, na którą zaproszone zostały Władze Miasta, nauczyciele i uczniowie placówek oświatowych z całego miasta. Scenariusz akademii oparty został na autorskich pracach uczniów. Część artystyczną stanowiła inscenizacja legendy o powstaniu naszej miejscowości i jej nazwy. Dzięki prezentacji multimedialnej uczestnicy mogli przenieść się w odległe czasy i poznać dzieje Skarżyska oraz jego mieszkańców.

Słowo mówione przeplatane zostało piosenkami o naszej „małej ojczyźnie”. 20130603 093708Wszyscy uczestnicy mogli również obejrzeć wystawę prac plastycznych nagrodzonych i wyróżnionych w konkursach, które odbywały się w naszej szkole z okazji 90. lat Skarżyska- Kamiennej już od lutego. Uroczystość przygotowana przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 8 była nie tylko wyrazem pamięci o rocznicy nadania praw miejskich Skarżysku- Kamiennej, ale też wspaniałą okazją do zaprezentowania kreatywnej twórczości uczniów skarżyskiej „Ósemki”. Program został przygotowany przez nauczycieli: P. Katarzynę Chwiećko, P. Barbarę Sieniawską i P. Donatę Czerwińską. Za pomoc w organizacji uroczystości chcielibyśmy serdecznie podziękować dyrektorowi MCK P. Krzysztofowi Szczygłowi oraz rodzicom uczniów, a przede wszystkim P. Wojciechowi Ciężkowskiemu za piękne zdjęcia oraz P. Przemysławowi Królowi za wszechstronną pomoc.