Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 31.05.2013 - Pokazy chemiczne dla klas 1-4

31.05.2013 - Pokazy chemiczne dla klas 1-4

DSCF068031 maja odbyły się w naszej szkole „Pokazy chemiczne” dla uczniów klas 1-4. Zrealizowane zostały przez doktorantów Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego – mgr Annę Ryniewicz i mgr Kamila Jurowskiego. Przeprowadzona lekcja łączyła w sobie podstawowe zagadnienia chemiczne poparte niezwykle interesującymi doświadczeniami. Uczniowie mieli możliwość uczestniczyć czynnie, często samodzielnie, w niemal wszystkich prezentowanych eksperymentach. Największym zainteresowaniem cieszyły się najbardziej spektakularne doświadczenia takie jak: „lokomotywa”, „wulkan”, „pasta słonia” oraz „chemiczne czarowanie”.

Po zakończeniu lekcji uczniowie mieli szansę wykazać się wiedzą zdobytą w trakcie pokazów podczas quizu „Milionerzy”. Najbardziej aktywni uczestnicy zajęć otrzymali nagrody ufundowane przez Dyrekcję oraz organizatorów lekcji.

Pokazy odbyły się dzięki wsparciu finansowemu i materialnemu Pana Prof. dr. hab. Janusza Szklarzewicza - kierownika Zespołu Chemii Koordynacyjnej, Zakładu Chemii Nieorganicznej (Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego), oraz wsparciu dydaktycznemu Pani dr Małgorzaty Krzeczkowskiej (Zakład Dydaktyki Chemii UJ), za co im serdecznie dziękujemy.