25.05.2013 - Festyn Rodzinny

DSCF049925 maja na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej odbył się Festyn Rodzinny 2013 pod hasłem „Mama, tata i ja”. Podczas wspólnej zabawy dzieciaki mogły skorzystać z wielu atrakcji. Uczniowie wczuwały się w radosny klimat panujący podczas festynu i z zainteresowaniem oglądały przygotowane atrakcje. Wśród nich: duża dmuchana zjeżdżalnia, kuleczkowo i trampolina, malowanie twarzy, kawiarenka, wiejski stół, tresura psów, zawody sportowe dla dzieci i rodziców i wiele innych. Dużą radością dla rodziców była możliwość obejrzenia popisów wokalnych naszych sześciolatków oraz popisów tanecznych dzieci uczęszczających na zajęcia Olimpijskiej Szkoły Tańca i Dobrych Manier, które obywają się w naszej szkole.

Atrakcją był również występ zespołu cheerlederek z Gimnazjum nr 3 w Skarżysku- Kamiennej, które zaprosiły do wspólnej zabawy najmłodsze dzieci, pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu Natalii Miernik i Sebastiana Sitka podopiecznych Pana Mariusza Kaczmarczyka oraz pokaz przygotowany samodzielnie przez naszych szkolnych liderów w zakresie tańca nowoczesnego: Eryka Mindę i Mateusza Sobczyka z klas 6. Publiczność była zachwycona! Na szkolnym boisku można było zobaczyć jak wygląda tresura psów policyjnych. Dzieci i rodzice uczestniczyli w grach i zabawach przygotowanych przez nauczycieli w-f. Młodsi uczniowie naszej szkoły cieszyli się z „Loteryjki”, podczas której mogli wygrać kolorowe maskotki. Kawiarenka kusiła łasuchów wspaniałym ciastem i napojami. Przy „Wiejskim stole” można było posmakować różnych specjałów, przygotowanych i zgromadzonych przez rodziców i nauczycieli naszej szkoły m.in. swojski chleb ze smalcem, wędliny, własne przetwory, miód z pasieki, domowe konfitury. Największym powodzeniem cieszył się bigos, sałatki oraz kiełbaski, które piekły się obok na grillu. Impreza była bardzo udana, pogoda dopisała, a wszyscy uczestnicy bawili się wspaniale. Specjalnymi gośćmi byli uczniowie OSW nr 2 w Skarżysku- Kamiennej wraz z opiekunem p. K. Chudzik. Tegoroczny festyn został zorganizowany w SP 8 przez Dyrekcję i Grono Pedagogiczne, we współpracy z Radą Rodziców i środowiskiem lokalnym.

Imprezą towarzyszącą Festynowi 2013 był Turniej Piłki Nożnej zorganizowany na Boisku Orlik 2012 przez Klub Sportowy Wilki. Sprawna organizacja sprawiała, że zarówno uczestnicy festynu jak i turnieju bawili się doskonale.

Bardzo dziękujemy uczestnikom i sponsorom za wspólną zabawę i zapraszamy do dalszej współpracy!

H.W, G.J