Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 21.05.2013 - Happening pierwszaków – Bezpieczeństwo pieszych

21.05.2013 - Happening pierwszaków – Bezpieczeństwo pieszych

DSCF0338We wtorek, uczniowie klasy 1b pod opieką wychowawcy p. Katarzyny Madejskiej, uczestniczyli w happeningu, zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Skarżysku- Kamiennej, Starostwo Powiatowe i Redakcję Tygodnika Skarżyskiego. Happening miał na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg. Prowadzący podkreślali jak wielkie zagrożenia wynikają z łamania podstawowych zasad ruchu drogowego przez pieszych i kierowców. Uczniowie mieli możliwość pochwalenia się własną wiedza na temat bezpiecznego przechodzenia przez ulice, mogli przyjrzeć się pracy Policji i Pogotowia Ratunkowego podczas symulowanego wypadku drogowego. Brali udział w konkursie plastycznym na temat „Bezpieczeństwo na drogach”.

Każdy uczestnik otrzymał breloczki -światełka odblaskowe. Pierwszoklasiści wraz z uczniami III LO, pracownikami Policji i Straży Miejskiej utworzyli „żywy łańcuch” wzdłuż jezdni miedzy dwoma wyznaczonymi przejściami dla pieszych obok domu handlowego „Bartek”.
Nasza szkoła bardzo czynnie uczestniczy w różnego rodzaju akcjach mogących przybliżyć uczniom zasady bezpieczeństwa. Przygotowaliśmy wspaniały happening „Bezpieczny przejazd”, braliśmy udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa organizowanych przez Policję, Straż Miejską, PKP, Straż Pożarną. Bardzo często gościmy również w naszej szkole stowarzyszenia i fundację, które prowadzą pogadanki połączone z prezentacjami oraz warsztaty tematyczne dotyczące m.in. nałogów i zapobiegania im, walki z agresją, higieną czasu wolnego czy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Oglądaj więcej strzalka TUTAJ