Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - Urodziny miasta Skarżyska - Kamiennej w Szkole Podstawowej nr 8.

Urodziny miasta Skarżyska - Kamiennej w Szkole Podstawowej nr 8.

godloTSK

W 2013 roku miasto Skarżysko-Kamienna obchodzi 90 rocznicę nadania praw miejskich. Uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 8 włączyli się bardzo czynnie w obchody ROKU JUBILEUSZOWEGO SKARŻYSKA-KAMIENNEJ. Inicjatorami całej akcji byli nauczyciele SP 8, a głównym koordynatorem p. Katarzyna Chwiećko. W całym przedsięwzięciu mogliśmy liczyć na bardzo dużą pomoc rodziców.
Na tę okoliczność, w naszej szkole zaplanowano lekcje otwarte i wiele konkursów, a podsumowaniem wspólnej pracy będzie uroczystość pod hasłem „Urodziny miasta”, która odbędzie się w naszej szkole 23 kwietnia 2013 r.
Już w lutym ogłoszono wiele konkursów zarówno literackich jak i plastycznych dla uczniów klas 1-6.

W ramach przygotowań do obchodów 90-lecia miasta w Szkole Podstawowej nr 8 ogłoszono:

• Konkurs plastyczny dla klas 1-3
  • Prace plastyczne kl. 1-3 znajdują się strzalka TUTAJ
  • Konkurs na kompozycję przestrzenną dla kl. 1-3
  • Kompozycje przestrzenne kl. 1-3 znajdują się strzalka TUTAJ
  • Konkurs dla klas 6 na legendę o powstaniu Skarżyska –Kamiennej
  • Wyróżnione legendy znajdują się strzalka TUTAJ
  • Konkurs dla kl. 4 na album „Moje miasto”
  • Konkurs dla kl. 4-6 na makietę, przedstawiającą najbardziej charakterystyczne miejsca naszego miasta
  • Makiety kl. 4-6 znajdują się strzalka TUTAJ
  • Konkurs dla klas 5 i 6 na wiersz pod hasłem: „Moje miasto”
  • Wyróżnione wiersze kl. 5-6 znajdują się strzalka TUTAJ
  • Lekcja otwarta „Urodziny miasta”- Galeria z lekcji otwartej znajduje się strzalka TUTAJ

Dodatkowo powstała również piosenka o naszym mieście, do której słowa napisała Kamila Piętak 6a, będzie ją można usłyszeć w wykonaniu Małgorzaty Nowak (4a) na uroczystości szkolnej 23 kwietnia.

Tekst piosenki znajduje się strzalka TUTAJ

W połowie kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie wyników wymienionych zmagań, zaś uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas szkolnej akademii.

Konkurs plastyczny i konkurs na kompozycję przestrzenną dla klas 1-3 „Skarżysko-Kamienna- moje miasto”
Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie dowolną techniką plastyczną najciekawszych miejsc i obiektów naszego miasta. W konkursie wzięło udział blisko 30 prac, w tym 12 prac przestrzennych i 18 prac wykonanych różnymi technikami. Jury konkursowe oceniło prace za zgodność z tematem, innowacyjność w ujęciu tematu i samodzielność wykonania pracy.
Zwycięzcami konkursu w kategorii „Praca przestrzenna” zostali:
Aleksandra Michta kl. 2a
Aleksandra Barszcz kl. 3b
Wiktoria Wichowska kl. 3b
Maciej Makaruk kl. 2a
Krystian Lisowski kl. 2b
Zwycięzcami konkursu w kategorii „Praca plastyczna” zostali:
Emilia Szczygieł kl. 3b
Julia Kaczorek kl. 3b
Nadia Tuśnio kl. 3b
Agata Piec kl. 1b

Konkurs dla klas 6 na legendę o powstaniu Skarżyska –Kamiennej
Konkurs ten był bardzo wysoko oceniony przez jury, które doceniło niezwykłą pomysłowość autorów oraz niezwykle sprawne operowanie językiem polskim. Zwycięską legendę będzie można obejrzeć w wykonaniu uczniów kl. 1-6 na uroczystości szkolnej.
Zwycięzcami konkursu w kategorii- legenda o powstaniu Skarżyska –Kamiennej zostali:
I miejsce- Mikołaj Zabiegło kl. 6b
II miejsce- Jakub Czajkowski 6b
III miejsce- Monika Czyżewska 6b

Konkurs dla kl. 4 na album „Moje miasto”
W klasach czwartych uczniowie mogli wykazać się swoją pomysłowością, bowiem mieli za zadanie wykonać album o naszym mieście. Zainteresowanie konkursem było duże. Wpłynęło wiele prac, a wybór najciekawszych był dla jury trudny.
Zwycięzcami konkursu w kategorii na album „Moje miasto” zostali:
I miejsce- Krzysztof Szewczyk kl. 4a
II miejsce- Małgorzata Nowak kl. 4a i Natalia Guzikowska kl. 4b
III miejsce- Amelia Święcicka kl. 4a

Konkurs ten cieszył się niezwykłą popularnością, a przedstawione prace były bardzo ciekawe, pomysłowe, wykonane z niezwykłą starannością i z wykorzystaniem czasami niekonwencjonalnych materiałów.
Zwycięzcami konkursu dla kl. 4-6 w kategorii „Makieta mojego miasta” zostali:
Małgorzata Nowak 4a i Julia Kuzian 4a (Fontanna)
Gabriel Czarnota 4b i Przemysław Ząbczyk 4b- (Hala sportowa)
Natalia Szczygieł 5a i Kamila Kwiatkowska 5a- (Skwer z fontanną)
Amelia Święcicka 4a i Julia Biernacka 4a- (Miejskie Centrum Kultury)
Alicja Król 4a i Lila Chaczatrian 4a- (Miejskie Centrum Kultury)

Konkurs dla klas 5 i 6 pod hasłem: „Moje miasto” w ramach, którego uczniowie układali wiersze, dotyczące najbliższej sercu okolicy
W ramach tego konkursu, uczniowie układali wiersze, dotyczące najbliższej sercu okolicy. Wpłynęło wiele prac, które były bardzo wysoko ocenione przez nasze jury.
Zwycięzcami konkursu w kategorii wiersz o moim mieście zostali:
Julia Cunto (6a)
Anna Mamla (6a)
Damian Jędra (5a)
Kamila Piętak (6a)- z wiersza Kamili powstała piosenka
Wyróżnionych w konkursie wierszy będziemy mogli wysłuchać w czasie uroczystości szkolnej w wykonaniu autorów.

Prace plastyczne oraz albumy biorące udział w konkursie będzie można obejrzeć wystawie zorganizowanej z okazji obchodów 90 urodzin miasta, a wyróżnione wiersze oraz legendy jak również piosenkę o naszym mieście będzie można usłyszeć na „Urodzinach miasta” w Szkole Podstawowej nr 8 już 23 kwietnia.