12.04.2013 - Światowy Dzień Zdrowia

DSCF0047

12 kwietnia odbył się apel z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Nad przygotowaniem i przedstawieniem czuwały opiekunki koła PCK- p. Jolanta Chojnacka i Klubu Wiewiórka- p. Donata Czerwińska. Apel poświęcony był promocji zdrowego stylu życia, a w szczególności higienie otoczenia, higienie osobistej i higienie jamy ustnej. Uczniowie z klas 6b i 3b prezentując scenki, inscenizację i piosenki zachęcali dzieci do przestrzegania zasad higieny. Apel zakończył się prezentacją prawidłowego mycia zębów z wykorzystaniem pięknej pomocy. Niezwykłe wrażenia zapewnił wszystkim pokazem baniek mydlanych, które uatrakcyjniły uroczystość. Trzeba przyznać, że puszczanie baniek z wykorzystaniem specjalnych urządzeń, przyjęte zostało przez wszystkich uczniów krzykami zachwytu i gromkimi brawami.