11.04.2013 - XI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

DSCF001511 kwietnia odbył się w SP 5 I etap XI Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów kl. 5-6. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie przygotowani przez p. Halinę Wdowik i p. Monikę Kozerę: Jakub Klonowski (6b), Monika Czyżewska (6b), Julia Ucińska (6b), Sebastian Gołębiewski (6a), Aleks Antoniak n(5a), Natalia Szczygieł (5a). Do II etapu zakwalifikował się Jakub Klonowski (6b).

Gratulujemy !!!

Biorący udział mieli za zadanie rozwiązać test ortograficzny, zawierający polecenia uzupełnienia luk w wyrazach, podaniu przykładów ilustrujących regułę lub odstępstwo od niej, wyjaśnieniu konkretnych wyrazów, szukaniu synonimów i antonimów, posegregowaniu grupy wyrazów według zasad ortograficznych, rozwiązywaniu krzyżówek i rebusów.