10.04.2013 - Obchody 73. rocznicy zbrodni katyńskiej i 3. rocznicy katastrofy smoleńskiej

DSCF991410 kwietnia obchodzimy 73. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz 3 rocznicę katastrofy smoleńskiej. Z tej okazji odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez uczniów kl. 1b i 4a oraz wychowawców: p. Katarzynę Madejską i p. Barbarę Rejczak, był niezwykle wzruszającym wspomnieniem tamtych wydarzeń.
Wcześniej delegacje klas złożyły wiązankę i zapaliły znicze pod dębem katyńskim upamiętniającym poległego por. Mieczysława Sasala, którego pomnik znajduje się na terenie naszej szkoły.

Uczniowie klas 5 i 6 mogli wspólnie z uczniami innych szkół obejrzeć w Miejskim Centrum Kultury film Katyń. Uczniowie kl. 3 b wraz z wychowawcą p. Donatą Czerwińską oraz nauczyciele szkoły wraz ze szkolnym sztandarem, uczestniczyli w obchodach rocznicowych zorganizowanych w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej przez Posła na Sejm RP Andrzeja Bętkowskiego i Prezydenta Miasta Skarżysko-Kamienna Romana Wojcieszka.

skarzysko24.pl strzalka TUTAJ
TSK24.pl strzalka TUTAJ