19.03.2013 - Dzień Patrona

DSCF980319 marca odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona - Stefana Żeromskiego, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna. Zaprezentowany program artystyczny przygotowali uczniowie klasy 4B, 5B oraz 2b, przygotowani przez p. Patrycję Dyl, p. Barbarę Sieniawską oraz p. Monikę Kozerę. Składał się on z montażu słowno-muzycznego, przybliżającego sylwetkę wielkiego pisarza oraz scenki rodzajowej, przenoszącej odbiorców w realia rzeczywistości szkolnych lat Żeromskiego. Programowi towarzyszyła prezentacja multimedialna, która obrazem dopełniała przekazywaną słownie treść.

W czasie uroczystego apelu nie zabrakło także miejsca na zaprezentowanie przez uczniów swych autorskich tekstów. Uczennica Maja Mamla odczytała wiersz „Nasz patron”, uczniowie: Mateusz Lewicki, Jakub Obara i Filip Matyśkiewicz wykonali piosenkę (z własnym tekstem) w stylu rap, której bohaterem był Stefan Żeromski. Całość programu artystycznego zamknęła piosenka „Hej, Żeromski” (tekst kl. 4b), która w szczególny sposób „wpadła w ucho” uczniom. Dzięki słowom wyświetlonym na ekranie mogły ją zaśpiewać wszystkie klasy- łącznie z pierwszakami.

Na zakończenie obchodów Dnia Patrona p. Monika Kozera przedstawiła wyniki konkursu klas 4- „Życie i twórczość Stefana Żeromskiego”:

I miejsce- Wiktoria Bassa
II miejsce- Maja Mamla, Karolina Chojnacka