05.03.0213 - Klasa 1 a i 1b - XXI Tydzień Kultury Języka

P1090498W ramach obchodów XXI Tygodnia Kultury Języka - uczniowie z klas pierwszych wraz z wychowawcami, uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, które odbyły się w Ośrodku Kultury „Ziemowit” w Kielcach, prowadzonych przez instruktorów Ośrodka oraz wykładowców i studentów Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Uczestniczyli m.in. w artystycznych warsztatach edukacyjnych „Kolor, znak i dźwięk w komunikacji międzyludzkiej”. Podczas spotkania „Sztuka żywego słowa”, odbył się konkurs recytatorski „Figielki i plotki” w czasie, którego dzieci zaprezentowały wiersze Juliana Tuwima. Prowadzący spotkanie byli pod niezwykłym wrażeniem wysokiego poziomu wypowiedzi oraz wspaniałych recytacji wierszy przez dzieci z naszej szkoły.

Pierwszaki miały również okazję poznać dokładniej stolicę swojej Małej Ojczyzny – Kielce. Zwiedzili między innymi Muzeum Zabawek, gdzie z ogromnym zaciekawieniem oglądali zabawki, jakimi bawiły się dzieci ponad 100 czy 200 lat temu. Dziewczynkom najbardziej podobały się misternie wykonane domki dla lalek, chłopcom zaś makiety z żołnierzykami i wozami pancernymi. Uczniowie zwiedzili również nowoczesny Geopark Kielce. Zachwyciły ich malownicze makiety prezentujące życie sprzed ponad 350 milionów lat oraz wirtualna podróż w kapsule do wnętrza Ziemi. Nowoczesny Geopark Kielce znalazł się wśród piętnastu polskich budynków nominowanych do międzynarodowej Nagrody im. Miesa van der Rohe - prestiżowego europejskiego wyróżnienia architektonicznego.
Uczniowie z wycieczki byli niezwykle zadowoleni.