22.02.2013 - „Moje miasto Skarżysko-Kamienna” - obchody 90-lecia miasta w SP 8

DSCF967722 lutego, uczniowie klas 1a , 1b uczestniczyli w zajęciach otwartych poświęconych historii miasta Skarżyska -Kamiennej. Zajęcia zatytułowane „Moje miasto – Skarżysko-Kamienna” zostały przygotowane w ramach obchodów 90-lecia Skarżyska-Kamiennej, które przypada w 2013 r. Było to wprowadzenie do uroczystych obchodów 90-lecia miasta Skarżyska-Kamiennej w naszej szkole.

Celem głównym zajęć przygotowanych i przeprowadzonych przez nauczyciela historii Katarzynę Madejską, było kształtowanie świadomości patriotycznej poprzez poznawanie historii małej ojczyzny. Uczniowie podczas lekcji zapoznali się z dziejami osadnictwa nad Kamienną, poznali historię miasta, symbolikę herbu, jego zabytki oraz sławnych ludzi, którzy są związani z miastem.

Podczas zajęć dzieci „przybywały do krainy „Skarżysko- Kamienna”, gdzie spotykały zagubionego ufoludka - Skarżytka. Ich zadaniem było zapoznanie przybysza z naszym miastem. Mogły mu opowiedzieć o najładniejszych i najciekawszych miejscach, jakie znajdują się w Skarżysku –Kamiennej, a w tym celu wykorzystywały m.in. przygotowane wcześniej albumy, plansze, zdjęcia. Podczas zajęć układały również puzzle – przedstawiające herb miasta, rozwiązywały zagadki związane tematycznie ze Skarżyskiem, wykonywały mapę kosmosu oraz wysłuchały wiersza „Moje miasteczko”, a następnie nauczyły się go na pamięć. Uczniowie nie tylko dowiedzieli się wielu ciekawostek o swoim rodzinnym mieście, ale również wspaniale się bawili.