9.02.2013 – Sanepid w SP8 - Jak ustrzec się przed grypą?

DSCF94559 lutego odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Skarżysku- Kamiennej pod hasłem: „ Prawidłowe żywienie. Aktywność fizyczna. Profilaktyka grypy.”

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 1-3. Z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną dotyczącą zasad prawidłowego odżywiania, roli aktywności fizycznej w utrzymaniu prawidłowej masy ciała, dla zdrowia i życia człowieka. Panie z Sanepidu przypomniały nam jak często i prawidłowo należy myć ręce. Uczniowie dowidzieli się, że grypa jest niebezpieczną chorobą wirusową i należy się przed nią bronić.

Na zakończenie przedstawiciele Sanepidu przekazali każdej klasie plakaty, ulotki dotyczące ochrony przed grypą i prawidłowego odżywiania.