Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 24.01.2013 - Nasze Zimowisko - Czwartek

24.01.2013 - Nasze Zimowisko - Czwartek

2013-01-24-1102

Dzisiaj zaraz po śniadaniu przypomnieliśmy sobie zasady przechodzenia przez jezdnię i zachowania w czasie spaceru. Następnie wszyscy uczestnicy zimowiska wybrali się do Straży Pożarnej. A tam same atrakcje, dyżurny zaznajomił nas z rolą straży pożarnej, pracą strażaków. Mogliśmy zobaczyć jakie wyposażenie mają strażacy, w jaki sposób przygotowują się do akcji. Mogliśmy również sprawdzić jak działa system, dzięki któremu strażacy mogą szybko wyjechać do pożaru. Wszyscy przypomnieliśmy sobie numery alarmowe.

Następnie Komendant Straży Pożarnej pokazał nam wozy strażackie wraz z wyposażeniem oraz strój strażaka. Zobaczyliśmy jak szybko strażak zjeżdża po rurze na posterunek, ubiera się w odzież ochronną, aby brać udział w akcji, sami również mogliśmy przymierzyć niektóre elementy takiego stroju, a nawet sprawdzić ile miejsca jest w wozie strażackim. Wyprawa do Straży Pożarnej bardzo się wszystkim podobała. Po powrocie do szkoły i po pysznym obiedzie sprawdzaliśmy swoje umiejętności na turnieju sportowym na sali gimnastycznej.