21.01.2013 „Paszport Patriotyczny”

56

W 2013 roku przypada 150 Rocznica wybuchu Powstania Styczniowego, które było największym polskim powstaniem narodowym wywołanym przeciwko Rosji. W dniu dzisiejszym odbyła się w Miejskim Centrum Kultury uroczysta konferencja pod hasłem „Paszport Patriotyczny”, która zainaugurowała cykl imprez związanych z ważnymi dla naszego kraju wydarzeniami. W uroczystości tej brali udział przedstawiciele Władz Miasta, Rady Miasta i Rady Powiatu, delegacje szkół, w tym z naszej szkoły: dyrektor P. Grażyna Jurowska oraz uczennice: Zuzanna Cegła i Julia Sieczka.

W trakcie konferencji przybliżono wydarzenia związane z Powstaniem Styczniowym oraz wręczono zaproszonym gościom Paszporty Patriotyczne, zawierające kalendarz wybranych imprez patriotycznych (wraz z krótkim opisem), które odbywać się będą na terenie miasta w 2013 roku.
Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest poseł na Sejm RP - Andrzej Bętkowski. Honorowy patronat nad akcją objął mjr. Henryk Czech, prezes Inspektoratu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Skarżysku- Kamiennej.

Czytaj więcej TUTAJ i TUTAJ