12.12.2012 - VIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny im. Josepha von Eichendorffa- rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla kl. 4-6

12.12.2012W tym roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do VIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego im. Josepha von Eichendorffa - niemieckiego poety romantycznego, który urodził się w Polsce i spędził tu wiele lat. Patronat honorowy nad konkursem objęli m.in.: Konsul Niemiec: Peter Eck, Poseł RP: Henryk Siedlaczek, Śląski Kurator Oświaty: Stanisław Faber.

Głównym celem konkursu była malarska interpretacja wiersza „Boże Narodzenie” jak również uwrażliwienie dzieci i młodzieży na piękno poezji i sztuki oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację poezji. Konkurs przygotował i przeprowadził p. Michał Banaszczyk.

Spośród wielu prac, które zgłoszono na konkurs, komisja wybrała najbardziej ciekawe, wykonane zgodnie z regulaminem, a przede wszystkim trafnie zinterpretowane plastycznie.
Uczniowie, których prace zostały wyróżnione i zakwalifikowane do finału konkursu

1. Szymon Szymański kl. 5b
2. Dominik Makocki kl. 5b
3. Wiktor Markiewicz kl. 5b
4. Karolina Chojnacka kl. 4a
5. Filip Dobrowolski kl. 5b
6. Iga Jankiewicz kl. 4a
7. Weronika Rokita kl. 5a
8. Oskar Pedryc kl. 4a
9. Małgorzata Nowak kl. 4b

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

Boże Narodzenie - Joseph von Eichendorff
Pusty rynek. Nad dachami
Gwiazda. Świeci każdy dom.
W zamyśleniu, uliczkami,
Idę, tuląc świętość świąt.

Wielobarwne w oknach błyski
I zabawek kusi czar.
Radość dzieci, śpiew kołyski,
Trwa kruchego szczęścia dar.

Więc opuszczam mury miasta,
Idę polom białym rad.
Zachwyt w drżeniu Świętym wzrasta:
Jak jest wielki cichy świat!
Gwiazdy niby łyżwą krzeszą
Śnieżne iskry, cudów blask.
Kolęd dźwięki niech cię wskrzeszą –
Czasie pełen Bożych łask!

G.J.