Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 29.11.2012 - Pierwszaki na Urodzinach Pluszowego Misia w Bibliotece Miejskiej
^ w górę

Szkoła Podstawowa nr 8

ul. Podjazdowa 21, 26-110 Skarżysko-Kamienna, tel. 41 251 24 22

Plan lekcji
Aktualności
O nas
Historia szkoły
Patron szkoły
Pracownicy szkoły
Galeria
Konkursy
Projekty EFS i edukacyjne w SP 8
Nabór do I klasy
Strefa ucznia
Strefa rodziców
Kuchnia
Pielęgniarka
Biblioteka
Świetlica
Pedagog
Jubileusz
Certyfikaty
Przyjaciele szkoły
Dokumenty szkolne
Strona edukacyjna Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej
Kontakt
Mapa strony

29.11.2012 - Pierwszaki na Urodzinach Pluszowego Misia w Bibliotece Miejskiej

pb29027229 listopada klasy pierwsze wraz z p. Katarzyną Chwiećko i p. Katarzyną Madejską udały się do Biblioteki Miejskiej, by wspólnie obchodzić Święto Pluszowego Misia. Nasz kochany pluszowy jubilat obchodził 25 listopada 110 urodziny.

Ówczesny Prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosvelt był nienajlepszym strzelcem. Organizatorzy polowania chcąc przypodobać się prezydentowi wystawili na linię strzału małego niedźwiadka. Litościwe serce prezydenta nie pozwoliło jednak skrzywdzić zwierzątka, a dzień ten, na pamiątkę ułaskawienia małego niedźwiadka podczas polowania, ustanowiono Świętem Misia.

Sławny rysownik uwiecznił to wydarzenie w komiksie, czym z kolei zainspirował właściciela sklepu z zabawkami do stworzenia pluszowych podobizn misia.
My dziś bawiliśmy się doskonale z naszymi milusińskimi. Jak na urodziny przystało były słodycze, konkursy i zabawy. Na zakończenie pracownik Biblioteki Miejskiej Pani Anna Czajkowska przeczytała fragmenty ulubionych bajek o pluszowych misiach.

Do miłego zobaczenia na następnych urodzinach.

K.Ch


 

do obejrzenia zdjec w gore