29.11.2012 - Pierwszaki na Urodzinach Pluszowego Misia w Bibliotece Miejskiej

pb29027229 listopada klasy pierwsze wraz z p. Katarzyną Chwiećko i p. Katarzyną Madejską udały się do Biblioteki Miejskiej, by wspólnie obchodzić Święto Pluszowego Misia. Nasz kochany pluszowy jubilat obchodził 25 listopada 110 urodziny.

Ówczesny Prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosvelt był nienajlepszym strzelcem. Organizatorzy polowania chcąc przypodobać się prezydentowi wystawili na linię strzału małego niedźwiadka. Litościwe serce prezydenta nie pozwoliło jednak skrzywdzić zwierzątka, a dzień ten, na pamiątkę ułaskawienia małego niedźwiadka podczas polowania, ustanowiono Świętem Misia.

Sławny rysownik uwiecznił to wydarzenie w komiksie, czym z kolei zainspirował właściciela sklepu z zabawkami do stworzenia pluszowych podobizn misia.
My dziś bawiliśmy się doskonale z naszymi milusińskimi. Jak na urodziny przystało były słodycze, konkursy i zabawy. Na zakończenie pracownik Biblioteki Miejskiej Pani Anna Czajkowska przeczytała fragmenty ulubionych bajek o pluszowych misiach.

Do miłego zobaczenia na następnych urodzinach.

K.Ch