23.11.2012 - Bezpieczny przejazd "Zatrzymaj się i żyj!"

DSCF894623 listopada uczniowie naszej szkoły, włączyli się w ogólnopolską kampanię społeczną Bezpieczny przejazd - "Zatrzymaj się i żyj!". Uczniowie przygotowali wspaniały apel, połączony z projekcją filmów o bezpieczeństwie na przejeździe, natomiast potem wyszli na ulice miasta z plakatami i banerami wzbudzając niemałą sensację na ulicach miasta. Był to niesamowity happening, który zwracał uwagę przechodniów oraz kierowców. Uczniowie skandowali hasła o bezpieczeństwie, włączali w akcję przypadkowych przechodniów, ustawili się również przy przejeździe kolejowym, zwracali uwagę kierowcom zbliżającym się do przejazdu pozdrawiając ich i pokazując hasła na plakatach.

Bezpieczny przejazd - "Zatrzymaj się i żyj!" to kampania społeczna mająca na celu uświadomienie użytkownikom dróg (kierowcom, pieszym, rowerzystom) oraz uczniom, jak duże znaczenie ma zachowanie ostrożności podczas pokonywania przejazdów kolejowych. Organizatorem kampanii jest spółka PKP Polskie Linie Kolejowe.

Całą akcję koordynowała p. Donata Czerwińska i wychowawca kl. 5a, ale do happeningu przyłączyli się wychowawcy, uczniowie, oraz mieszkańcy i kierowcy napotkani na ulicach.

Zapraszamy poniżej do obejrzenia galerii z happeningu.

Więcej informacji oraz zdjęć strzalka TUTAJ

G.J.