11 listopada 2012 - Narodowe Święto Niepodległości

orzelZapraszamy do wzięcia udziału w obchodach 94. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, które odbędą się w Skarżysku- Kamiennej 11 listopada 2012 r.
Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. 11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli Polska odzyskała upragnioną Niepodległość.
PilsudskiPo latach rozbiorów, dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję w latach 1772-1795, powstaniach narodowych (Listopadowym 1830 i Styczniowym 1863), zmaganiach na różnych frontach, Polacy dzięki niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli wolność. Ogromną rolę w odzyskaniu Niepodległości odegrał pierwszy marszałek Polski– Józef Piłsudski.
Główne obchody z udziałem najwyższych władz państwowych mają miejsce w Warszawie na placu Józefa Piłsudskiego. W samo południe przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbywa się uroczysta zmiana warty.

Zaproszenie 11 11 2012