08.11.2012 - Niepodległa Polska - lekcja historii dla klas pierwszych

DSCF8777„ Tak poznałem, zrozumiałem słowa najważniejsze. Niepodległość znaczy wolność – słowa najpiękniejsze” - pod takim hasłem 8 listopada odbyły się w naszej szkole zajęcia dla klas pierwszych, które przygotowała p. Katarzyna Madejska.

Uroczysta lekcja historii odbyła się z okazji 94 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zajęcia miały na celu przybliżyć uczniom w prosty sposób trudne, ale zarazem bardzo ważne informacje dotyczące historii Polski.

Miały również kształtować postawę patriotyczną – dumę z bycia Polakiem i odpowiedzialność za wolną Polskę. Pierwszaki zaproszone na „Urodziny Polski” z zainteresowaniem słuchały ciekawych historii, oglądały prace wykonane przez ich starszych kolegów i bardzo chętnie brały udział w przygotowanych dla nich zadaniach.