Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 01.11.2012 - Dzień Wszystkich Świętych

01.11.2012 - Dzień Wszystkich Świętych

swieto zmarlychŚwięto Zmarłych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych - zmarłych. W tym dniu zapalamy znicze pamięci na ich grobach.

Święto Zmarłych to również pamięć o tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny, pamięć o samotnych żołnierskich grobach.

Uczniowie naszej szkoły w dniu 31.10.2012, wraz z wychowawcami odwiedzili pomniki, którymi opiekuje się szkoła, porządkowali teren wokół nich i zapalali znicze.

Kl. 1a - Dąb Pamięci płk. Mieczysława Sasala
Kl. 2a - Tablica pamiątkowa ku czci kolejarzy węzła Skarżysko-Kamienna - poległych w walkach z okupantem w latach 1939 - 1945
Kl. 3a - Pomnik Pamięci Żydów ze Skarżyska- Kamiennej wymordowanych przez hitlerowców
Kl. 6a - Pomnik Dla Uczczenia Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej zamordowanych przez okupanta hitlerowskiego w dzielnicy Posadaj