22.10.2012 - Bezpieczna droga ze szkoły do domu - spotkanie ze Strażą Miejską i Policją

22 10 2012 bezpieczna szkola22 października odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej i Policji pod hasłem „Bezpieczna droga ze szkoły do domu”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 1-3, 4-6 oraz dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Skarżysku- Kamiennej.
Uczniowie podzieleni zostali na 3 grupy, każda z nich wysłuchała prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną dotyczącą zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przypomniała sobie numery alarmowe Pogotowia Ratunkowego, Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, pod które należy dzwonić z prośbą o pomoc.

Następnie uczestniczyli w praktycznej części spotkania, które odbyło się przed szkołą w specjalnie do tego podstawionym autobusie gdzie m.in. przedstawiono, w jaki sposób bezpiecznie podróżować komunikacją miejską. Uczniowie zapoznali się z praktycznymi zasadami przechodzenia przez jezdnię, w jaki sposób bezpiecznie opuszczać autobus, jak zachować się na przystankach, zatokach oraz co zrobić i w jaki sposób bronić się przed złodziejami.
Na zakończenie spotkania przedstawiciele Straży Miejskiej i Policji przekazali wychowawcom każdej klasy plakaty, plany lekcji, magnesy i ulotki z logo promującym akcję „Bezpieczna droga ze szkoły do domu”.

G.J.