19.10.2012 - Pasowanie na ucznia

19 10 2012 pasowanie19 października w Szkole Podstawowej nr 8 odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych. Święto pierwszoklasistów zaszczycili swoją obecnością: Prezydent Miasta Skarżyska- Kamiennej p. Roman Wojcieszek, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Skarżyska- Kamiennej p. Krzysztof Myszka oraz oczywiście rodzice.
Uczniowie pod kierunkiem wychowawców klas p. Katarzyny Chwiećko i p. Katarzyny Madejskiej, przygotowali program artystyczny w czasie, którego zaprezentowali swoje umiejętności nabyte w ciągu niespełna dwóch miesięcy nauki w szkole. Małych wykonawców wspierali starsi koledzy i koleżanki z Samorządu Szkolnego oraz zespołu wokalnego kl. 4-6.

Po części artystycznej odbyło się ślubowanie- pierwszoklasiści ślubowali, że będą godnie reprezentować szkołę, sumiennie wypełniać obowiązki ucznia oraz okazywać szacunek wychowawcom, nauczycielom, rodzicom i kolegom.  Po ślubowaniu nastąpiła uroczysta ceremonia pasowania na ucznia klasy pierwszej, której dokonała Pani Dyrektor Grażyna Jurowska i Pani Wicedyrektor Jolanta Pelowska.
Zaproszeni goście pogratulowali dzieciom pięknego występu i życzyli samych sukcesów w nauce. Pan Prezydent Roman Wojcieszek przekazał uczniom piękne, ciepłe czapeczki, Rada Rodziców każdej klasie pierwszej ufundowała ekran projekcyjny do sali, uczniowie otrzymali również pamiątkowe dyplomy z rąk wychowawców oraz odblaskowe znaczki dla zwiększenia bezpieczeństwa m.in. w drodze do i ze szkoły.
Dla każdej klasy rodzice przygotowali słodki poczęstunek i wraz z wychowawcami świętowali to wyjątkowe dla dzieci wydarzenie jakim jest przyjęcie w poczet uczniów.

Więcej informacji TUTAJ oraz TUTAJ

G.J.